Fotografia

Fotografia

Wszechświat jest obserwowany przez nas z różnych punktów widzenia. Każdy z nas postrzega go w inny sposób. Niektórzy z nas odczuwają silną potrzebę pokazania swojej interpretacji tego, co nas otacza. Fotografia jest narzędziem, które pomaga nam utrwalić nam nasze myśli, wspomnienia, nie tylko w naszych umysłach. Umożliwia nam przenoszenie się w czasie od wspomnień do rzeczywistości. Pozwala pokazać nasze myśli innym ludziom i to chyba jest w niej najpiękniejsze. Fotografia określa naszą wrażliwość. Wydarzenia, sytuacje, miejsca, ludzie… pragniemy to wszystko zapisać na papierze… przefiltrowane przez naszą wyobraźnię, nasze uczucia.

Fotografia towarzyszy nam w codzienności na każdym niemal kroku… zawdzięczamy jej powstanie kina. Czytając gazetę oglądamy zdjęcia. Odwiedzamy galerie, wernisaże. Internet by bez niej nie istniał. Jest wszędzie. Z dóbr fotografii korzystają wszyscy od turystów po agentów wywiadu i naukowców. Większość artystów miało do czynienia z tym środkiem przekazu myśli. Jest wciąż doskonalona i popularna.

Ja najchętniej uprawiam fotografię  industrialną, portretową, dokumentalną, reportażową, nocną, kolejową, architektury, ostatnio trochę studyjnej i wiele innch, a także postanowiłem pokazać fotografię ślubną w nieco odmienny sposób.

Sztuka fotografii jest nadal najlepszym narzędziem do zamrażania czasu.

Reklama

 
%d blogerów lubi to: